Nebojte se dotknout školy!

Výzkumný projekt, který zjišťuje přínos dotykových technologií ve výuce na základních a středních školách. Učitelé a žáci dvanácti škol z různých krajů České republiky aktivně využívají dotykové technologie ve své výuce a tvoří interaktivní materiály.

Škola dotykem UNIVERZITA

Na třech univerzitách vznikla specializovaná učebna vybavená moderními technologiemi, ve které se studenti pedagogických oborů učí využívat dotykové technologie a digitální vzdělávací obsah ve výuce.

Škola dotykem AKADEMIE

Přihlaste se na bezplatný seminář Škola dotykem AKADEMIE ve vašem regionu. Učitele na seminářích seznamují učitele ostatních škol s možnostmi smysluplného využití digitálního obsahu a dotykových technologií ve výuce.

Škola dotykem HRAVĚ

Bezplatné workshopy pro žáky i učitele. Účastníci se seznámí se základy programování, vyzkouší si vhodné programovací prostředí a naučí se informatickému myšlení.

Projekt pro školy připravila nezisková organizace EDUkační LABoratoř
ve spolupráci se společností Samsung Electronics Czech and Slovak.

Záštitu nad projektem převzalo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.

Aktuální informace nejen k projektu Škola dotykem naleznete na našem FACEBOOKOVÉM PROFILU.

Představení projektu

Závěrečná odborná konference Škola dotykem ŽIVĚ

Technologie

Dvanáct vybraných škol získalo 350 tabletů Samsung Galaxy Note 10.1 2014 Edition. Jsou to špičkové tablety se speciální dotykovou vrstvou, na kterou může uživatel psát integrovaným perem. Tablety jsou prostřednictvím řešení Samsung School propojeny s dotykovou obrazovkou s úhlopříčkou
65 palců (165 cm). Dále je třída vybavena stolním počítačem a 24-palcovým monitorem.

Aktivity

Akademie

Na dvanácti školách v České republice realizujeme bezplatné semináře věnované tabletům, digitálnímu edukačnímu obsahu aplikacím a jejich využití ve výuce. Přihlásit se můžete na www.akademie.edulabcr.cz.

Živě

Moderní technologie a tablety jsou velkou výzvou pro naše školství. Na mnoha školách jsou tablety již k dispozici a pedagogy zajímá jejich praktické využití ve výuce. A právě to je tématem našich konferencí.

Hravě

Cílem projektu Škola dotykem HRAVĚ je seznámit učitele a žáky základních a středních škol s možnostmi programování. Jedná se o volnočasovou aktivitu, při které žáci tvoří interaktivní hry a animace.

Univerzita

Na třech univerzitách vznikla specializovaná učebna vybavená moderními technologiemi, ve které se studenti pedagogických oborů učí využívat dotykové technologie a digitální vzdělávací obsah ve výuce.

Aktivity projektu

Během celého projektu učitelé a žáci vytvářejí materiály, které jsou zveřejněny
v sekci Materiály. Učitelé také využívají aplikaci Škola dotykem, která je zdarma dostupná na Obchod Play.

Vzdělávací materiály

Materiály vytvořené učiteli pro jiné učitele. Naleznete zde modely hodin
s použitím tabletů, doporučené aplikace a návody na organizaci práce v hodině
s tablety.

Učitelské videoblogy

Jak vnímají tablety ve výuce učitelé? Jaké zažívají radosti a starosti při jejich používání? Co mi tablet přinesl a co vzal? Odpovědi na tyto a další otázky se dozvíte v učitelských videoblozích.

Žákovské projekty

Jak vypadají projekty, které žáci připravují a prezentují s pomocí tabletů? Podívejte se na výsledky jejich práce
a posuďte sami.

Kreativní dílna

Na internetu se nachází množství aplikací pro tablety. Ne všechny jsou určeny jen pro zábavu. Ty, které se dají smysluplně použít i ve škole, zkouší žáci zapojení do našeho projektu.