Akademie

Škola dotykem AKADEMIE

V rámci projektu Škola dotykem AKADEMIE probíhají ve 12 digitálních třídách bezplatné semináře pro učitelé z regionu. Během semináře se učitelé seznámí s možnostmi smysluplného využití dotykových technologií a digitálního vzdělávacího obsahu ve výuce. Cílem projektu Škola dotykem AKADEMIE je rozšířit povědomí o možnostech moderního školství. Všechny termíny seminářů včetně možnosti registrace najdete na stránce www.akademie.edulabcr.cz.

Univerzita

Škola na dotyk UNIVERZITA

Příprava budoucích učitelů je pro inovaci ve školství klíčová. Na třech univerzitách vznikla specializovaná učebna vybavená tablety, dotykovou obrazovkou s úhlopříčkou 75 palců, počítačem a softwarem na management třídy Samsung School. Studenti pedagogických oborů se učí využívat dotykové technologie a digitální vzdělávací obsah ve výuce v kontextu konkrétních předmětů. Pedagogové zároveň vytváří metodické materiály zaměřené na využití technologií ve výuce. Součástí projektu je možnost navštívit otevřené hodiny na školách, kde tyto technologie do vyučování již implementovali.

Živě

Škola dotykem ŽIVĚ

První fáze projektu Škola dotykem byla završena závěrečnou odbornou konferencí 9. června 2015 v Praze, kterou navštívilo více než 300 učitelů a zástupců odborné veřejnosti, včetně zahraničních odborníků. Byly zde prezentovány výsledky výzkumu a učitelé projektu Škola dotykem seznámili účastníky s možnostmi využití dotykových technologií ve výuce. Konferenci si můžete připomenout na tomto videu.

Škola dotykem ŽIVĚ 2 – Boříme mýty digitálního vzdělávání

V prostorech Národní technické knihovny v Praze se 9. června 2016 konala prakticky orientovaná konference s podtitulem Boříme mýty digitálního vzdělávání. Účastníci měli v průběhu konference možnost navštívit workshopy a vyzkoušet si výuku s využitím moderních dotykových technologií. Fotografie z konferenci si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Jsme připraveni?

Mezi důležité kompetence učitele patří kritické myšlení, komunikační schopnosti a informační gramotnost. Učení je celoživotní proces a tablet není hračka, ale učební pomůcka. To je jen úzký výběr témat, o kterých se hovořilo na konferenci s názvem Jsme připraveni?, kterou ve středu 1. listopadu pořádala vzdělávací organizace EDUkační LABoratoř (EDULAB) ve spolupráci se společností Samsung Electronics Czech and Slovak a Pedagogickou fakultou Univerzity Karlovy. Fotografie z konferenci si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Hravě

Škola dotykem HRAVĚ

Cílem projektu Škola dotykem HRAVĚ je seznámit učitele a žáky základních a středních škol s možnostmi programování. Jedná se o volnočasovou aktivitu, při které žáci tvoří interaktivní hry a animace.